جزئیات تزریق منابع جدید به بازار | سهام بین، اولین ربات تحلیگر تکنیکال

توصیه کلیدی به سهامداران بورس /جزئیات تزریق منابع جدید به بازار
رئیس سازمان بورس گفت: توصیه می‌کنم اگر سهامداران به سرمایه خود در بازار سرمایه نیاز ندارند فعلا اقدام به فروش سهم نکنند
 

سازمان بورس روز سه‌شنبه بسته پیشنهادی "هفت + سه" بازار سرمایه را برای حمایت از این بازار به دولت اعلام کرد که سه مصوبه آن از روز سه‌شنبه اجرایی شد و هفت مصوبه دیگر نیز نیاز به تصویب سران قوا دارد.

محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور در برنامه "تیتر امشب" با اشاره به بسته پیشنهادی هفت + سه بازار سرمایه برای حمایت از این بازار گفت: روز سه‌شنبه در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت 10 پیشنهاد برای کمک به بازار سرمایه ارائه شد که سه مورد آن در سطح اختیارات هیات دولت بود و بنا بر این مصوب تلقی می‌شود اما سایر موارد نیاز به قانون‌گذاری دارد و باید در جلسه سران قوا مصوب شود.

تزریق 200 میلیون دلار به بازار سرمایه

وی با بیان اینکه یکی از مواردی که مصوب شد تزریق منابع از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار بود، اظهار کرد: بخشی از منابع قبلا تخصیص داده شد اما از آنجایی که منابع باید توسط بانک مرکزی از ارز به ریال تبدیل شود بخشی از منابع هنوز تزریق نشده که میزان آن 200 میلیون دلار معادل پنج هزار میلیارد تومان است. این موضوع موافقت بانک مرکزی را کسب کرده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: مصوبه دیگر رفع ممنوعیت نهادهای مالی بازار سرمایه برای استفاده از تسهیلات بانکی بود. شرکت‌های سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف ظرفیت تولید جدیدی ایجاد می‌کنند که در اقتصاد کشور تاثیر دارد. این شرکت‌ها زمانی که بازار سرمایه رونق دارد می‌توانند سهام خود را در این بازار در قالب عرضه اولیه یا سهام شناور بفروشند اما زمانی که وضعیت معکوس است باید از سرمایه‌گذاران خود حمایت کنند.

دهقان ادامه داد: براساس مقررات قبلی بانک مرکزی، بانک‌ها از اعطای تسهیلات به این شرکت‌ها منع شده بودند. اما اکنون شرکت‌ها می‌توانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند. در واقع هدف ایجاد منابع جدید برای طرف تقاضا در بازار سرمایه است.

به گفته دهقان، ممکن است هر کدام از این مصوبات به طور جداگانه تاثیری نداشته باشند اما زمانی که همه آنها اجرایی شوند می‌توانند یک جریان مستمر در بازار ایجاد کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه مصوبه دیگر اعطای اقامت پنج ساله برای سرمایه‌گذاران خارجی برای خرید سهام بود، توضیح داد: به طور کلی به افرادی که 250 هزار دلار در کشور ایران سرمایه‌گذاری کنند اقامت پنج ساله اعطا می‌شود اما تاکنون خرید سهام جزو مصادیق نبود که ما خواهش کردیم این مورد هم اضافه شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از سه هزار و 600 کد سهامدار خارجی در بازار سرمایه وجود دارد، اظهار کرد: از این میزان دو هزار و 700 کد حقیقی و 940 کد حقوقی هستند. به طور کلی برنامه بازار سرمایه این است که حضور سرمایه‌گذار خارجی در این بازار تقویت شود.

ورود 80 درصد درآمد ناشی از مالیات نقل و انتقال به صندوق تثبیت

دهقان در ادامه در مورد سایر پیشنهادات مطرح شده توضیح داد: نخستین پیشنهاد این بود که 80 درصد از درآمد ناشی از مالیات نقل و انتقال سهام در سال 1400 در حساب صندوق تثبیت وارد شود. در واقع هر خرید و فروشی که در بازار سرمایه انجام می‌شود نیم درصد از ارزش معامله از طرف فروشنده به عنوان مالیات اخذ می‌شود که مجموع آن در طول یکسال رقم قابل توجهی است. بنابراین پیشنهاد شده است که 80 درصد آن به صندوق تثبیت بازار به عنوان آورده دولت تزریق شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: این موضوع در سال 97 هم برقرار بود و ما درخواست کردیم که در سال 1400 هم تقویت شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد دیگر این بود که به منظور ترغیب شرکت‌های فعال در بازار سرمایه چنانچه سود انباشته صرف افزایش سرمایه شود شرکت‌ها به همان اندازه معاف مالیاتی شوند. البته این موضوع در سال 97 هم برقرار بود اما درخواست کردیم امسال هم تمدید شود.

دهقان با تاکید بر اینکه هدف پیشنهاد مذکور این است که شرکت‌ها تشویق شوند تا سود انباشته را به عنوان افزایش سرمایه صرف پروژه جدید کنند، اظهار کرد: هر چه شرکت‌ها پروژه جدید داشته باشند به ارزندگی سهامشان کمک می‌شود.

اعطای مشوق مالیاتی به شرکت‌ها

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه با بیان اینکه مصوبه دیگر این بود که شرکت‌هایی که نسبت به خرید سهام خود و زیرمجموعه‌هایشان در جهت حمایت از بازار اقدام کنند می‌توانند تا 50 درصد مبلغ خرید این سهام را به عنوان امحال مالیاتی در یک سال منظور کنند و به آنها اجازه داده می‌شود بخشی از این مالیات را طی یکسال نزد خود نگهداری کرده و از محل آن به خرید سهام مبادرت ورزند، گفت: موضوع مالیات در تامین بودجه در شرایط کنونی کشور اهمیت زیادی دارد و پیام این مصوبه‌ها این است که اهمیت بازار سرمایه به قدری زیاد است که دولت از درآمد مالیاتی می‌گذرد.

وی ادامه داد: مصوبه دیگر این بود که بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌توانند از ماده 16 و 17 قانون رفع موانع تولید به مدت سه سال معاف شوند و از منابع مالی خود از بازار سرمایه حمایت کنند. در ماده 16 و 17 قانون رفع موانع تولید در بحث بنگاه‌داری بانک‌ها مناقشه بود و قانون‌گذار حکم کرده بود که اگر بانک‌ها منابعی دارند که خارج از حوزه عملیات بانکی است باید شامل مالیات شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: اما شرایط امروز بازار سرمایه به‌گونه‌ای است که باید از این منابع بانک‌ها استفاده کنیم. مکانیزمی در بازار سرمایه وجود دارد که بانک‌ها بدون وارد شدن در بنگاهداری سرمایه‌گذاری کنند.

دهقان با بیان اینکه مطابق ششمین پیشنهاد درخواست شده تا به صندوق تثبیت و توسعه بازار اجازه داده شود تا سقف 20 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی با ضمانت دولت منتشر شود، اظهار کرد: صندوق توسعه ملی براساس اساسنامه‌ای که دارد باید منابع‌اش صرف دارایی‌های مشخص شود. در یکی از بندهای اساسنامه اجازه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های پولی و مالی خارجی داده شده است. بازار سرمایه صندوق پولی و مالی است اما داخلی است بنابراین با این مصوبه این موضوع رفع خواهد شد. البته نباید ورود صندوق به بازار سرمایه منجر به بنگاهداری شود.

زیان خریداران ETFها جبران می‌شود

وی با بیان اینکه جبران ضرر خریداران ETFها هفتمین مصوبه پیشنهادی است، توضیح داد: افرادی که دارا یکم خریدند همچنان در سود هستند اما پالایش یکم در شرایط نزولی بازار عرضه شد و خریداران آن زیان کردند. این در حالی است که معمولا مردم انتظار ندارند در معامله با دولت ضرر کنند. از سوی دیگر سازمان بورس از همه ناشرانی که عرضه اولیه می‌کنند انتظار دارد ناشر اجازه ندهد تا یک سال قیمت عرضه به زیر قیمت فروش کاهش یابد.

شما هم میتوانید مانند این اعضای ویژه از از هوش مصنوعی لذت ببرید.

اطلاعات بیشتر تحلیلگر بورس اطلاعات بیشتر تحلیلگر ارز دیجیتال
 • مهدی‌ پورفاضل‌

  تاریخ عضویت: 9 ماه قبل

  واقعا تشکر از تیم و گروهتون. به بهترین شکل ممکن علمو در اختیار قرار دادید. اونقد کار تیمتون خوبه که هر لحظه علاقمند تر میشم به تحلیل. و حیف که توی این چند ماه بدون تحلیل و توجه به اندیکاتور ها اقدام به خرید میکردیم. انشالله که ضرر ها جبران بشه. خواستم یه تشکری بکنم. و به خیلی از دوستان هم معرفی کردم سایتتونو. فقط یچیز کمه توی این طراحی. نوتیفیکیشن برای ورود و خروج سهمی که انتخاب میشه توی پرتفوی. ای کاش امکان این موضوع بود. و یه چیز دیگ هم یه فیلتر مجزا که ترکیب چند تا اندیکاتور سهمو توی موقعیت خرید قرار بده. بازم سپاس.🙏🙏

  1 روز قبل

 • هادی نصیرزاده

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام روز بخیر دوستان عزیز پیشنهاد و تقاضایی داشتم براتون اولا بابت ربات بسیار ممنون بسیار عالی هست و اگه امکان داشته باشه که جفت ارز های فارکس رو هم اگه ساپورت کنید فوق العاده میشه سپاس از زحمات شما

  3 روز قبل

 • afshin matinpour

  تاریخ عضویت: 10 ماه قبل

  سلام ٔ شب به خیر با سپاس فراوان از زحمات گروه متخصص و با دانش سهام بین و سپاس ویژه از فیلمهای آموزشی رمز ارزها خواهشمندم در صورت امکان ترتیبی اتخاذ نمایید تا اکانت (پرتفوی من) نیز در قسمت تحلیلگر ارزهای دیجیتال ایجاد گردد. مجددا از تلاش و زحمات تمامی دوستان واعضای گرانقدر در سایت بسیار محبوب (سهام بین ) صمیمانه سپاسگرارم . تندرست و پاینده باشید......متین پور

  14 روز قبل

 • Majid Mohamadi

  تاریخ عضویت: 10 ماه قبل

  سلام خدمت جناب محمدی عزیز اپدیت سایت و تحلیلگر بورس تهران خیلی خوب انجام شد و یکسری کمبود هایی که تحلیلگر داشت بخوبی رفع شد میتونم ۴-۵ مورد رو براتون نام ببرم و بابتش هم ازتون تشکر میکنم فقط اینکه قسمت object tree حذف شده و اگر بخوایم اندیکاتوری رو محو کنیم و سپس بیاریمش امکانش وجود نداره میخواستم ببینم این قسمت(object tree) رو اضافی نمیکنید؟ 🌺بازم ازتون ممنونم 🌺

  1 ماه قبل

 • امین فرج مشائی

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام و احترام، امروز عضویت ویژه را گرفتم و واقعاً خداقوت و دست مریزاد بابت زحماتی که می کشید

  1 ماه قبل

 • محمد جواد رجائی

  تاریخ عضویت: 1 ماه قبل

  سلام و درود خدا بر شما داداش عزیز و ارجمندم خداوند به عزت ماه مبارک رمضان تمام گذشته گانت را مورد بخشش ویژه خودش قرار دهد و شما را همیشه بیش از پیش موفق و مأید بگرداند با این درسهای زیبائی که دادید واقعا خیلی جالب و سود مند بود هر مقدار مبلغی را که در خواست عضویت کنید نوش جان شما و برای شما با خیر و برکت باشد انشاء الله اگر فرصت دهید تا یک هفته دگر این درس ها را خوب بخوانم بعد برای عضویت بعدی در خدمت شما هستم از لطف و محبت شما ممنون هستم

  1 ماه قبل

 • مسعود کاظمی

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  آقای امین محمدی عزیز خسته نباشید با اون صدای دلنشینت ممنون ازت که به فکر هموطن های خودت هستی

  1 ماه قبل

 • محمد طاهرپور

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر بابت سایت خوبتون میخواستم بگم اگه ممکنه تحلیلگر جفت ارزهای فارکس رو هم بسازید ممنون .

  1 ماه قبل

 • نعمت الله زنگنه

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  ممنونم درود برشما واعضای کانالتون من تقریبا دوساله با کانالتون کار میکنم عالی بوده

  1 ماه قبل

 • مهدی صدری

  تاریخ عضویت: 9 ماه قبل

  سلام.ممنون.قسمت ارز دیجیتال هم خیلی خوبه ولی هم راهنما و یه مقددر امکانات بیشتر مثل واچ لیست بورس ایران میخواد.بازم ممنون از پاسخ دهیتون

  2 ماه قبل

 • یاسر کسائی نسب

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  باسلام وعرض ادب. باتشکر از سایت بسیار خوبتان وضمن تشکر از به راه انداختن قسمت ارزهای دیجیتال اگر امکان دارد ویدیوهای آموزشی تخصصی ارزهای دیجیتال را اضافه کنید . باتشکر فراوان .

  2 ماه قبل

 • هادی نصیرزاده

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام روز بخیر انشالله همیشه موفق و پیروز باشید بابت ربات تحلیلگرتون بی نهایت سپاس بسیار عالی و تخصصی برای تریدرها هست و چند روزی هست که با این ربات آشنا شدم خیلی عالی جواب میده برای همکارانم هم معرفی کردم انشالله همیشه پر بار و پر رزق روزی باشید

  2 ماه قبل

 • احسان کوشافر

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  با سلام ضمن عرض خسته نباشید خدمت شما. همیشه برای من سوال بود که چرا وارد این حوزه تا حالا نشدید درحالیکه این یک فرست طلاییه و منتظر چنین روزی بودم با توجه به تیم قدرتمندتون دور از انتظار هم نبود به هر حال به شما و خودم تبریک میگم و منتظر هرچه بهتر شدن ابزارها و امکانات این نرم افزار شما هستیم به امید موفقیت هرچه بیشتر شما.

  2 ماه قبل

 • شهاب شهیدی

  تاریخ عضویت: 11 ماه قبل

  با عرض سلام و تبریک اغاز سال نو......نتوانستم از این همه خدماتی که در اختیار ما گذاشتید ....تشکر نکنم ....اضافه شدن تحلیل ارزهای دیجیتال و......لتفن در مورد افزودن تحلیل جفت ارزها و بازار بین الملل هم اگر فکری بکنید ...من فکر نمی کنم در سایت های ایرانی بتوانید رقیبی پیدا کنید بخصوص که همین حالا هم بسیار از سایت های دیگر ........!.....امیدوارم که سال نو را با موفقیت و پیروزی ...و البته اول از هر چیز سلامتی ...اغاز کرده باشید ........برای همکاران این مجموعه ارزوی بهروزی و موفقیت فراوان دارم ....

  2 ماه قبل

 • مرتضی فاضلی

  تاریخ عضویت: 9 ماه قبل

  بابت ایده فوق العاده عاقلانه ،هوشمندانه و مفید، تحلیل بنیادی سایتتون بهتون تبریک میگم و به به عنوان یک کاربر سایت به این بخش رتبه 1 رو میدم چون همین بخش به تنهایی میتونه برای کمک به کاربران سایت به اندازه همه بخشهاش مفید باشه . امیدوارم آیتمهای مورد بررس هر نماد رو در این بخش بزودی کاملتر و با عدد و رقم عنوان بفرمایید . متشکرم

  3 ماه قبل

 • عباس زرین

  تاریخ عضویت: 11 ماه قبل

  سلام ارادتمند بسیار متشکر از روند پیشرفت سایت بسیار عالی

  3 ماه قبل

 • عباس پهلوانلو

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  با سلام بخش جدید تحلیل بنیادی خیلی عالی هست و کمک بسیار زیادی میکنه تو انتخاب سهم قوی وباعث میشه سهمای ضعیف وبنیاد ضعیف رو خرید نکنیم خسته نباشید میگم به همه تیم سهام بین که همواره در تلاش برای افزایش و ارتقا تحلیل می باشند فقط امیدوارم طبق روال قبل بخش معرفی سهم های بلند مدت و بنیادی هم مجددفعال شه وبتونیم از سهمهای معرفی شده برای بلند مدت هم که معرفی میکنید استفاده کنیم

  3 ماه قبل

 • حسن صبحدل

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  با سلام و خسته نباشد و اظهار رضایت کامل از برنامه فوق العاده سهام بین میخواستم اگه ممکنه لطف کنین نمودار تحیل شاخص هر صنعت و شاخص کل بورس و فرابورس و نیز شاخص هم وزن رو هم در برنامه بگنجونید- ممنونم

  3 ماه قبل

 • کیانوش کهوری نژادبندری

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  باسلام و تشکر از شما در خصوص قسمت تحلیلگر بنیادی عالی واقعا ممنونم به نوبه خودم از شما دست اند کاران عزیز سهام بین کمال تشکر را دارم به امید تندرستی همگی شما پیروز باشید

  3 ماه قبل

 • علی متین افشار

  تاریخ عضویت: 6 ماه قبل

  سلام، وقتتون بخیر. ضمن تشکر از امکانات جدیدی که به سایت اضافه کردین میخواستم خواهش کنم اگه امکانش هست صندوق های سرمايه گذاري قابل معامله نیز به سایت اضافه گردند. چون امکان بررسی آن ها فعلا فقط در سایت رهاورد فراهم هست و با توجه به سیستم ضعیف وکند سایت رهاورد، خیلی عالی میشه اگه به سهامبین اضافه بشن تا ما دیگه مجبور نباشیم از چند سرویس مختلف استفاده کنیم. سپاس از توجه شما

  3 ماه قبل

اشتراک ویژه 12ماهه (فرصت ویژه)

۱٬۷۸۸٬۰۰۰ ۷۱% ۵۳۵٬۰۰۰ تومان
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
کلیک کن و جز اعضای ویژه شو
به من اطلاع بده!
با کلیک بر روی "Allow" از پیام های سایت مطلع شوید.