تاثیر انتخابات و رشد بورس | سهام بین، اولین ربات تحلیگر تکنیکال

زمان بازگشت رشد به معاملات بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت:در وضعیت فعلی نمی توان روند بازار را مورد پیش بینی قرار داد اما بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که معاملات بورس تا زمان برگزاری انتخابات با نوسان همراه است اما از بعد انتخابات می توان شاهد روزهای بهتری در این بازار بود.

«محمدمهدی بحرالعلوم» به شتاب افت شاخص بوس در معاملات روز گذشته اشاره کرد و افزود: بازار در وضعیت فعلی از شرایط باثباتی برخوردار نیست؛ بنابراین کوچکترین خبر منفی می تواند به ریزش شاخص بورس منجر شود.

بنا به گزارش ایرنا ، وی اظهار داشت: با توجه به حساسیت های یاد شده هر اتفاقی در این بازار بزرگ جلوه داده می شود و تاثیر سنگینی را بر معاملات بورس خواهد گذاشت.

بحرالعلوم خاطرنشان کرد: نوسان قیمت های جهانی به شدت روند روز گذشته بازار را تحت تاثیر قرار داد زیرا برخی از آنها که تاثیرگذار بر نرخ کامودیتی ها هستند معاملات بازار و تغییر قیمت سهام را تحت تاثیر قرار دادند و باعث ایجاد چنین روند معاملاتی در بازار دیروز شدند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه روند نزولی شاخص بورس از دلایل بنیادی برخوردار نیست و چندان خطری معاملات بازار سهام را تهدید نمی کند، اظهار داشت: این بازار تحت تاثیر برخی از تغییرات قیمت در بازار جهانی معاملات خود را در بازار روز گذشته با روند منفی آغاز و به پایان رساند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بازار از چه زمانی روند صعودی را در پیش خواهد گرفت، گفت: اکنون و در وضعیت فعلی نمی توان روند بازار را مورد پیش بینی قرار داد اما بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که معاملات بورس تا زمان برگزاری انتخابات با نوسان همراه است اما از بعد انتخابات می توان شاهد روزهای بهتری در این بازار بود.

بحرالعلوم اظهار داشت: صندوق های با درآمد ثابت باید در خرداد ماه میزان درصدی را که به آنها ابلاغ شده است سهام خریداری کنند؛ بنابراین با توجه به تزریق نقدینگی از سوی صندوق با درآمد ثابت به بازار، به نظر می رسد با ریزش چندانی در خرداد ماه در شاخص بورس مواجه نباشیم و ریزش بیش از اینها در بازار توجیه چندانی ندارد.
 
این کارشناس بازار سرمایه گفت: در صورت تداوم روند ریزشی بازار سهام سهامداران نباید نگرانی چندانی از این معاملات داشته باشند زیرا ضرر و زیان آنها به طور حتم در همین بازار جبران خواهد شد.

روند معاملات بورس تا زمان برگزاری انتخابات
 
وی با بیان اینکه تا پایان انتخابات ریاست جمهوری روند معاملات بورس بلاتکلیف است، اظهار داشت: ممکن است فقط برگزاری انتخابات تاثیر منفی بر بازار داشته باشد اما این احتمال وجود دارد که خروجی انتخابات روند معاملات این بازار را به سمت رشد و روند صعودی سوق دهد.

به اعتقاد بحرالعلوم، اکنون و در وضعیت فعلی به دلیل قرار گرفتن بازار سهام  در فضای برزخی زمینه ایجاد ترس در معاملات و روند منفی شاخص بورس فراهم شده است. 

این کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد: اکنون سرمایه گذاران در بازار از وضعیت فعلی معاملات خسته شده اند و اقدام به فروش و خروج هیجانی سرمایه های خود از این بازار کرده اند.

علت عدم تاثیرپذیری معاملات بورس از واریز نقدینگی

وی به علت عدم تاثیرپذیری معاملات بورس از واریز نقدینگی بانک مرکزی به صندوق تثبیت بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: خرید سهام و ورود نقدینگی به بورس از سوی صندوق تثبیت بازار سرمایه دارای برخی از شرط و شروط است و فقط در صورت برقراری شروط لازم در بازار امکان تزریق نقدینگی به سمت بازار وجود خواهد داشت؛ بنابراین نمی توان اعلام کرد که این صندوق تاکنون قادر به خرید در این بازار بوده است یا خیر.

بحرالعلوم به تاثیر پیشنهادات ١٠ گانه سران قوا بر معاملات بورس تاکید کرد و گفت: این موضوع می تواند بر روند بازار تاثیرگذار باشد اما اکنون بازار حال روانی خوبی ندارد و در وضعیت فعلی با مشکل احساسات سهامداران و هیجانی که از خود نشان می دهند روبرو هستیم.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار به لحاظ بنیادی با مشکل چندانی مواجه نیست، خاطرنشان کرد: با توجه به ارزنده بودن سهام حاضر در بازار، بازارهای رقیب چشم انداز خاصی ندارند و در کنار آنها مصوبات سران قوا مصوباتی قوی هستند که با مشخص شدن زمان اجرایی آنها می توان شاهد تاثیر مثبت آنها در بازار باشیم.

توصیه به سهامداران

وی به سهامداران در وضعیت فعلی معاملات بورس توصیه کرد و گفت: سهامداران بهتر است در این موقعیت بازار صبور باشند اما این موضوع باید مدنظر قرار گیرد که فقط به سمت انتخاب سهام ارزنده در بازار بروند.

بحرالعلوم اظهار داشت: برخی از سهامداران سهامی را در بازار انتخاب و اقدام به خرید می کنند که بنیاد خوبی ندارند و با ریسک بالایی همراه نیستند، این افراد ممکن است سهامی را در بازار انتخاب کنند که به مدت چند ماه در بازار منفی باشند.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: سهام بنیادی با قیمت های فعلی در بازار ارزشمند هستند و سهامداران بهتر است در این موقعیت بازار تصمیم  به فروش سهام و خروج از این بازار نگیرند.

 شاخص کل در بازار بورس روز گذشته (شنبه، یکم خرداد ‌ماه) ۲۷ هزار و ۵۹۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۱۲۷ هزار واحد رسید.

شما هم میتوانید مانند این اعضای ویژه از از هوش مصنوعی لذت ببرید.

اطلاعات بیشتر تحلیلگر بورس اطلاعات بیشتر تحلیلگر ارز دیجیتال
 • صدیقه محمدیان

  تاریخ عضویت: 2 روز قبل

  باسلام وضمن خسته نباشیدبابت تمامی زحمتهاتون..این برنامه بی نظیره....انشالله بتونم بااستفاده ازاین ربات سودخوبی کسب کنم😊😊😊😊

  2 روز قبل

 • مهدی‌ پورفاضل‌

  تاریخ عضویت: 10 ماه قبل

  واقعا تشکر از تیم و گروهتون. به بهترین شکل ممکن علمو در اختیار قرار دادید. اونقد کار تیمتون خوبه که هر لحظه علاقمند تر میشم به تحلیل. و حیف که توی این چند ماه بدون تحلیل و توجه به اندیکاتور ها اقدام به خرید میکردیم. انشالله که ضرر ها جبران بشه. خواستم یه تشکری بکنم. و به خیلی از دوستان هم معرفی کردم سایتتونو. فقط یچیز کمه توی این طراحی. نوتیفیکیشن برای ورود و خروج سهمی که انتخاب میشه توی پرتفوی. ای کاش امکان این موضوع بود. و یه چیز دیگ هم یه فیلتر مجزا که ترکیب چند تا اندیکاتور سهمو توی موقعیت خرید قرار بده. بازم سپاس.🙏🙏

  1 ماه قبل

 • هادی نصیرزاده

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام روز بخیر دوستان عزیز پیشنهاد و تقاضایی داشتم براتون اولا بابت ربات بسیار ممنون بسیار عالی هست و اگه امکان داشته باشه که جفت ارز های فارکس رو هم اگه ساپورت کنید فوق العاده میشه سپاس از زحمات شما

  1 ماه قبل

 • afshin matinpour

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام ٔ شب به خیر با سپاس فراوان از زحمات گروه متخصص و با دانش سهام بین و سپاس ویژه از فیلمهای آموزشی رمز ارزها خواهشمندم در صورت امکان ترتیبی اتخاذ نمایید تا اکانت (پرتفوی من) نیز در قسمت تحلیلگر ارزهای دیجیتال ایجاد گردد. مجددا از تلاش و زحمات تمامی دوستان واعضای گرانقدر در سایت بسیار محبوب (سهام بین ) صمیمانه سپاسگرارم . تندرست و پاینده باشید......متین پور

  1 ماه قبل

 • Majid Mohamadi

  تاریخ عضویت: 11 ماه قبل

  سلام خدمت جناب محمدی عزیز اپدیت سایت و تحلیلگر بورس تهران خیلی خوب انجام شد و یکسری کمبود هایی که تحلیلگر داشت بخوبی رفع شد میتونم ۴-۵ مورد رو براتون نام ببرم و بابتش هم ازتون تشکر میکنم فقط اینکه قسمت object tree حذف شده و اگر بخوایم اندیکاتوری رو محو کنیم و سپس بیاریمش امکانش وجود نداره میخواستم ببینم این قسمت(object tree) رو اضافی نمیکنید؟ 🌺بازم ازتون ممنونم 🌺

  2 ماه قبل

 • امین فرج مشائی

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام و احترام، امروز عضویت ویژه را گرفتم و واقعاً خداقوت و دست مریزاد بابت زحماتی که می کشید

  2 ماه قبل

 • محمد جواد رجائی

  تاریخ عضویت: 3 ماه قبل

  سلام و درود خدا بر شما داداش عزیز و ارجمندم خداوند به عزت ماه مبارک رمضان تمام گذشته گانت را مورد بخشش ویژه خودش قرار دهد و شما را همیشه بیش از پیش موفق و مأید بگرداند با این درسهای زیبائی که دادید واقعا خیلی جالب و سود مند بود هر مقدار مبلغی را که در خواست عضویت کنید نوش جان شما و برای شما با خیر و برکت باشد انشاء الله اگر فرصت دهید تا یک هفته دگر این درس ها را خوب بخوانم بعد برای عضویت بعدی در خدمت شما هستم از لطف و محبت شما ممنون هستم

  3 ماه قبل

 • مسعود کاظمی

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  آقای امین محمدی عزیز خسته نباشید با اون صدای دلنشینت ممنون ازت که به فکر هموطن های خودت هستی

  3 ماه قبل

 • محمد طاهرپور

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر بابت سایت خوبتون میخواستم بگم اگه ممکنه تحلیلگر جفت ارزهای فارکس رو هم بسازید ممنون .

  3 ماه قبل

 • نعمت الله زنگنه

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  ممنونم درود برشما واعضای کانالتون من تقریبا دوساله با کانالتون کار میکنم عالی بوده

  3 ماه قبل

 • مهدی صدری

  تاریخ عضویت: 10 ماه قبل

  سلام.ممنون.قسمت ارز دیجیتال هم خیلی خوبه ولی هم راهنما و یه مقددر امکانات بیشتر مثل واچ لیست بورس ایران میخواد.بازم ممنون از پاسخ دهیتون

  3 ماه قبل

 • یاسر کسائی نسب

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  باسلام وعرض ادب. باتشکر از سایت بسیار خوبتان وضمن تشکر از به راه انداختن قسمت ارزهای دیجیتال اگر امکان دارد ویدیوهای آموزشی تخصصی ارزهای دیجیتال را اضافه کنید . باتشکر فراوان .

  3 ماه قبل

 • هادی نصیرزاده

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام روز بخیر انشالله همیشه موفق و پیروز باشید بابت ربات تحلیلگرتون بی نهایت سپاس بسیار عالی و تخصصی برای تریدرها هست و چند روزی هست که با این ربات آشنا شدم خیلی عالی جواب میده برای همکارانم هم معرفی کردم انشالله همیشه پر بار و پر رزق روزی باشید

  3 ماه قبل

 • احسان کوشافر

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  با سلام ضمن عرض خسته نباشید خدمت شما. همیشه برای من سوال بود که چرا وارد این حوزه تا حالا نشدید درحالیکه این یک فرست طلاییه و منتظر چنین روزی بودم با توجه به تیم قدرتمندتون دور از انتظار هم نبود به هر حال به شما و خودم تبریک میگم و منتظر هرچه بهتر شدن ابزارها و امکانات این نرم افزار شما هستیم به امید موفقیت هرچه بیشتر شما.

  3 ماه قبل

 • شهاب شهیدی

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  با عرض سلام و تبریک اغاز سال نو......نتوانستم از این همه خدماتی که در اختیار ما گذاشتید ....تشکر نکنم ....اضافه شدن تحلیل ارزهای دیجیتال و......لتفن در مورد افزودن تحلیل جفت ارزها و بازار بین الملل هم اگر فکری بکنید ...من فکر نمی کنم در سایت های ایرانی بتوانید رقیبی پیدا کنید بخصوص که همین حالا هم بسیار از سایت های دیگر ........!.....امیدوارم که سال نو را با موفقیت و پیروزی ...و البته اول از هر چیز سلامتی ...اغاز کرده باشید ........برای همکاران این مجموعه ارزوی بهروزی و موفقیت فراوان دارم ....

  3 ماه قبل

 • مرتضی فاضلی

  تاریخ عضویت: 10 ماه قبل

  بابت ایده فوق العاده عاقلانه ،هوشمندانه و مفید، تحلیل بنیادی سایتتون بهتون تبریک میگم و به به عنوان یک کاربر سایت به این بخش رتبه 1 رو میدم چون همین بخش به تنهایی میتونه برای کمک به کاربران سایت به اندازه همه بخشهاش مفید باشه . امیدوارم آیتمهای مورد بررس هر نماد رو در این بخش بزودی کاملتر و با عدد و رقم عنوان بفرمایید . متشکرم

  4 ماه قبل

 • عباس زرین

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  سلام ارادتمند بسیار متشکر از روند پیشرفت سایت بسیار عالی

  4 ماه قبل

 • عباس پهلوانلو

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  با سلام بخش جدید تحلیل بنیادی خیلی عالی هست و کمک بسیار زیادی میکنه تو انتخاب سهم قوی وباعث میشه سهمای ضعیف وبنیاد ضعیف رو خرید نکنیم خسته نباشید میگم به همه تیم سهام بین که همواره در تلاش برای افزایش و ارتقا تحلیل می باشند فقط امیدوارم طبق روال قبل بخش معرفی سهم های بلند مدت و بنیادی هم مجددفعال شه وبتونیم از سهمهای معرفی شده برای بلند مدت هم که معرفی میکنید استفاده کنیم

  5 ماه قبل

 • حسن صبحدل

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  با سلام و خسته نباشد و اظهار رضایت کامل از برنامه فوق العاده سهام بین میخواستم اگه ممکنه لطف کنین نمودار تحیل شاخص هر صنعت و شاخص کل بورس و فرابورس و نیز شاخص هم وزن رو هم در برنامه بگنجونید- ممنونم

  5 ماه قبل

 • کیانوش کهوری نژادبندری

  تاریخ عضویت: 1 سال پیش

  باسلام و تشکر از شما در خصوص قسمت تحلیلگر بنیادی عالی واقعا ممنونم به نوبه خودم از شما دست اند کاران عزیز سهام بین کمال تشکر را دارم به امید تندرستی همگی شما پیروز باشید

  5 ماه قبل

اشتراک ویژه 1 ماهه

۱۸۹٬۰۰۰ ۲۷% ۱۳۹٬۰۰۰ تومان
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
کلیک کن و جز اعضای ویژه شو
به من اطلاع بده!
با کلیک بر روی "Allow" از پیام های سایت مطلع شوید.